Eko sklad seznam kurilnih naprav na polena

 

Seznam kurilnih naprav za centralno ogrevanje stanovanjske stavbe na polena z ročnim polnjenjem goriva, skladno s standardom SIST EN 303-5:

  • izkoristek kurilne naprave pri nazivni toplotni moči mora biti večji ali enak 90 %,
  • vrednost emisij prašnih delcev mora biti manjša od 40 mg/m3,
  • vrednost emisij ogljikovega monoksida pa manjša od 400 mg/m3
  • obvezno vgrajena lambda sonda.

Kurilne naprave na polena morajo imeti prigrajen vodni toplotni zbiralnik s prostornino najmanj 12 litrov na liter polnilnega prostora z gorivom, vodni toplotni zbiralnik pa mora imeti tudi prostorino najmanj 55 litrov na kW nazivne toplotne moči kurilne naprave.

Preverite informativni seznam kurilnih naprav na polena z ročnim polnjenjem, ki so upravičene do Eko sklad subvencije:

 

ProizvajalecModelNazivna moč kWIzkoristek %Emisija CO [mg/m?]Emisija prašnih delcev [mg/m?]Velikost polnilne posode [l]Velikost zalogovnika [l]
ProizvajalecModelNazivna moč kWIzkoristek %Emisija CO [mg/m?]Emisija prašnih delcev [mg/m?]Velikost polnilne posode [l]Velikost zalogovnika [l]
ABC PROIZVODDELTA 20 KW20,092,0189,817,4120,01440
ABC PROIZVODDELTA 30 KW30,092,3189,817,4120,01650
ALMARLANGKOFEL 1818,090,535,09,083,0996
ALMARLANGKOFEL 2022,092,333,010,0150,01800
ALMARLANGKOFEL 3030,090,436,012,0150,01800
ALMARLANGKOFEL 4040,090,241,014,0150,02200
ALMARSCHLERN 1818,090,535,09,083,0996
ALMARSCHLERN 2022,092,333,010,0150,01800
ALMARSCHLERN 3030,090,436,012,0150,01800
ALMARSCHLERN 4040,090,241,014,0150,02200
ATMOSDC 18 GD19,090,3152,012,088,01056
ATMOSDC 25 GD25,090,597,011,0125,01500
ATMOSDC 30 GD29,890,973,010,0125,01639
ATMOSDC 40 GD40,090,6100,09,0170,02200
ATMOSDC 50 GD50,093,0163,015,0170,02750
ATTACKDPX 15 LAMBDA15,091,1180,021,072864
ATTACKDPX 25 LAMBDA25,090,2144,020,0961375
ATTACKDPX 30 LAMBDA30,090,1168,022,01121650
ATTACKDPX 35 LAMBDA35,090,1168,022,01121925
ATTACKDPX 40 LAMBDA40,090,2111,018,01282200
ATTACKDPX 45 LAMBDA45,090,2111,018,01282475
CENTROMETALBIOTEC - L 2525,093,1159,013,0901375
CENTROMETALBIOTEC - L 3434,093,2122,013,01441870
CENTROMETALBIOTEC - L 4545,093,384,013,01762475
CHTSIGMA PLUS 20 - obvezna prigradnja lambde sonde20,090,6242,014,01151380
CHTSIGMA PLUS 30 - obvezna prigradnja lambde sonde30,090,6249,019,01151650
CTCV22 LAMBDA22,091,053,08,01251500
CTCV40 LAMBDA41,592,0163,022,01382283
EDERBIOVENT C 1515,092,5109,09,0921104
EDERBIOVENT C 2222,093,644,07,8921210
EDERBIOVENT SLC 2929,092,077,010,21351620
EDERBIOVENT SLC 3434,092,077,010,21351870
EDERBIOVENT SLC 4242,092,363,013,91822310
EDERBIOVENT SLC 4848,092,649,017,61822640
EDERBIOVENT XLC 4949,593,839,028,02002723
EDERBIOVENT XLC 5656,993,442,033,02003130
EDERBIOVENT XLC 6262,093,442,033,02003410
EFFECTAEFFECTA LAMBDA 2526,092,6111,015,01001430
EFFECTAEFFECTA LAMBDA 3534,892,0369,017,41451914
EFFECTAEFFECTA LAMBDA 6060,091,0370,035,01953300
ETASH 2020,092,9229,015,01501800
ETASH 3030,093,4165,019,01501800
ETASH 4040,092,4105,517,02232676
ETASH 5050,092,4105,517,02232750
ETASH 6060,091,346,015,02233300
ETIKSETIKS BIOMATIK UP 2525,090,3161,017,01201440
ETIKSETIKS BIOMATIK UP 3535,090,2123,018,01201925
ETIKSETIKS BIOMATIK UP 5050,090,285,018,01402750
FRÖLINGFHG TURBO 3000-7070,091,1249,031,02803850
FRÖLINGS1 TURBO 1515,092,5102,011,080960
FRÖLINGS1 TURBO 2020,092,075,015,0801100
FRÖLINGS3 TURBO 1822,591,1133,011,01401680
FRÖLINGS3 TURBO 2825,090,1118,019,01401680
FRÖLINGS3 TURBO 3636,090,1118,019,02102520
FRÖLINGS3 TURBO 4545,092,186,026,02102520
FRÖLINGS4 TURBO 1515,092,650,025,01451740
FRÖLINGS4 TURBO 2222,092,034,031,01451740
FRÖLINGS4 TURBO 2828,092,034,031,01451740
FRÖLINGS4 TURBO 3434,091,0109,029,01902280
FRÖLINGS4 TURBO 4040,090,979,021,01902280
FRÖLINGS4 TURBO 5050,090,745,029,02002750
FRÖLINGS4 TURBO 6060,090,745,029,02003300
GREENHEATCLASSIC 2022,090,3338,013,71401680
GREENHEATCLASSIC 2830,090,5355,013,41401680
GREENHEATCLASSIC 3635,090,7372,013,11401925
GUNTAMATICBIOSMART 1414,091,0116,06,01001200
GUNTAMATICBIOSMART 2221,691,293,032,01001200
GUNTAMATICBMK 2020,091,989,011,01661992
GUNTAMATICBMK 5050,091,796,024,02152750
HARGASSNERHV 2024,791,5124,012,01661992
HARGASSNERHV 3032,091,8148,013,01661992
HARGASSNERHV 4040,092,1173,014,02222664
HARGASSNERHV 5049,092,4202,015,02222695
HARGASSNERHV 6058,090,1105,029,02223190
HARGASSNERMV 3539,092,6163,023,03404080
HARGASSNERMV 4947,090,0186,012,03404080
HDGHDG EURO 30 V3.030,092,660,08,02202640
HDGHDG EURO 40 V3.040,092,357,011,02202640
HDGHDG EURO 50 V3.050,092,055,015,02202750
HERZFIRESTAR 18 DELUXE18,091,7135,019,083996
HERZFIRESTAR 18 LAMBDA18,091,7135,019,083996
HERZFIRESTAR 20 DE LUXE20,091,8235,016,01501800
HERZFIRESTAR 20 LAMBDA20,091,8235,016,01501800
HERZFIRESTAR 30 DE LUXE30,092,5130,019,01501800
HERZFIRESTAR 30 LAMBDA30,092,5130,019,01501800
HERZFIRESTAR 40 DELUXE40,090,474,025,01502200
HERZFIRESTAR 40 LAMBDA40,090,474,025,01502200
HOVALAGROLYT (20) TOP TRONIC LAMBDA18,090,1210,015,01401680
HOVALAGROLYT (25) TOP TRONIC LAMBDA25,690,5118,015,01601920
HOVALAGROLYT (35) TOP TRONIC LAMBDA36,093,2223,014,01601980
HOVALAGROLYT (50) TOP TRONIC LAMBDA50,094,6149,014,02202750
KWBCLASSICFIRE SHV 2020,093,7121,08,01331596
KWBCLASSICFIRE SHV 3030,090,6231,016,01331650
KWBCLASSICFIRE SHV 4040,090,2243,030,02102520
KWBCLASSICFIRE SHV 5050,090,2243,030,02102750
KWBCF2 1818,393,442,010,01852220
KWBCF2 2828,692,447,015,01852220
NES - NEU ENERGY SYSTEMBURNIT PB-LAMBDA 3031,490,1149,010,01431727
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 1818,094,0158,08,01451740
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 2727,092,6198,018,01451740
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 3636,092,8232,016,01862232
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 4949,094,197,518,02903480
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 6060,094,4125,016,02903480
STROJSTROJ-LAMBDA-UP 2020,093,280,019,81201440
UNICALLENIADENS 2828,092,073,034,01722064
UNICALLENIADENS 3232,091,9101,035,01722064
UNICALLENIADENS 3535,091,8123,036,01722064
UNICALLENIADENS 4045,091,8113,032,01722475
UNICALLENIADENS 6060,092,0190,034,02343300
VALHERUPX-327,091,388,416,81251500
VALTISVIVA EXTREME 1919,593,5204,010,0971164
VALTISVIVA EXTREME 2525,090,2379,217,01101375
VALTISVIVA EXTREME 3232,091,2344,010,01101760
VÄRMEBARONENVEDOLUX 35035,893,0366,026,01001969
VIESSMANNVITOLIGNO 200-S 2020,092,795,07,51692028
VIESSMANNVITOLIGNO 200-S 3032,091,197,510,51692028
VIESSMANNVITOLIGNO 200-S 4042,091,3175,012,02112532
VIESSMANNVITOLIGNO 200-S 5050,091,0108,511,02112750
VIMARVIGAS 16 LC16,091,9215,010,280960
VIMARVIGAS 25 LC25,091,3276,018,01201440
VIMARVIGAS 40 LC40,091,971,017,01852220
VIMARVIGAS 60 LC60,091,2325,028,03153780
VIMARVIGAS 80 LC80,091,3301,029,04835796
VIMARVIGAS 100 LC100,091,4277,030,04575500
WINDHAGERLOGWIN KLASSIK 18018,091,5171,019,01421704
WINDHAGERLOGWIN KLASSIK 25025,090,7144,225,41421704
WINDHAGERLOGWIN KLASSIK 30030,090,1125,030,01421704
WINDHAGERLOGWIN PREMIUM 18018,091,5197,022,01762112
WINDHAGERLOGWIN PREMIUM 25025,091,8133,518,01762112
WINDHAGERLOGWIN PREMIUM 30030,092,070,014,01762112
WINDHAGERLOGWIN PREMIUM 36036,091,182,516,02262712
WINDHAGERLOGWIN PREMIUM 50050,090,195,018,02262750
WVTERMGT 2020,091,460,015,01051260
WVTERMGT 2525,091,554,513,51051375
WVTERMGT 3030,091,749,012,01051650
WVTERMLT 1515,091,228,236,01251500
WVTERMLT 2020,091,228,236,01251500
WVTERMLT 2525,090,8100,617,01251500
WVTERMLT 3030,090,8100,617,01251650
WVTERMTR 1515,094,265,215,01501800
WVTERMTR 2020,092,730,04,01501800
WVTERMTR 2525,092,531,04,01501800
WVTERMTR 3030,092,232,04,01501800
WVTERMTR 3535,090,2204,736,61501925
 

 

 

Preverite informativni seznam kombiniranih kurilnih naprav (peleti + polena), ki so upravičene do Eko sklad subvencije:

ProizvajalecModelNazivna moč Kw (Peleti)Izkoristek %Nazivna moč Kw (Polena)Izkoristek %Velikost polnilne posode [l]Velikost zalogovnika [l]
ProizvajalecModelKw (Peleti)%Kw (Polena)%Kurišče [l]Zalogovnik [l]
ATTACKATTACK WOOD&PELLET 2530,090,425,090,51601920
EDERKOMBIPELL 22/15 DNEVNI ZAL./SPIRO/VACU17,092,122,093,6921210
ETATWIN 2020,092,020,092,91501800
ETATWIN 2626,091,530,093,41501800
FRÖLINGSP DUAL 1515,693,615,692,61451740
FRÖLINGSP DUAL 2222,093,522,092,01451740
FRÖLINGSP DUAL 2825,093,425,092,01451740
FRÖLINGSP DUAL 3434,094,334,091,01902280
FRÖLINGSP DUAL 4038,094,340,090,91902280
HERZPELLETFIRE 20/2020,092,920,092,31501800
HERZPELLETFIRE 30/3030,092,630,090,41501800
HERZPELLETFIRE 40/3030,092,640,090,21502200
SHTTHERMODUAL TDA 25/33cm25,091,729,090,61301595
SHTTHERMODUAL TDA 25/50cm25,091,725,090,51752100
SHTTHERMODUAL TDA 30/50cm30,091,130,090,41752100
SHTTHERMODUAL TDA 35/50cm35,091,135,090,41752100
SHTTHERMODUAL TDA 40/50cm38,090,640,090,11752200
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 2222,093,527,092,41451740
SOLARFOCUSTHERMINATOR II - 4040,094,340,093,81862232
STROJSTROJ OPTE 10-40/LAMBDA-UP 2027,291,620,093,21201440
VALHERUPX-3P29,093,227,091,31251500
 

 

 

 

eko sklad seznam toplotnih črpalk zrak voda 2015 eko sklad seznam solarnih sistemov sse 2015 seznam kurilnih naprav na pelete 2015
seznam kurilnih naprav na sekance 2015 eko sklad seznam vodni kamini na pelete 2015 eko sklad seznam toplotnih črpalk zemlja voda in voda voda 2015

 

  Koristne povezave:

  Več o pogojih razpisa:

 

  Svetujemo

  • Če imate v letošnjem letu namen investirati v vgradnjo kotla na polena, vam priporočamo, da se vloga za nepovratna sredstva čim prej odda, saj se vloge obdelujejo po vrstnem redu prispetja. Tako boste čim prej v čakalni vrsti pri subvencioniranju, obenem pa se izognete možnosti, da bi jih zamudili, saj lahko hitro poidejo. Za samo izvedbo naložbe pa imate potem čas 9 mesecev od dneva, ko vam EKO sklad izda odločbo.
    Za oddajo vloge je potreben veljaven predračun ustreznega izvajalca – potrebujete ugodno ponudbo?
    Z veseljem vam pomagamo tudi pri pripravi vloge za Eko sklad. Pošljite povpraševanje!

 

  

Ime in Priimek *

E-mail naslov *

Telefonska številka *

Vaše sporočilo